Covidul face din nou ravagii după luna concediilor. Peste 400 de bolnavi doar într-un singur județ

Peste 400 de bolnavi de COVID după ce au mers în vacanțe

Doar în județul Botoșani au fost depistați peste 400 de oameni care s-au îmbolnăvit cu Covid-19. 

În această lună, au fost înregistrate și două decese cauzate de virus, primele din acest an în județ. 

Prima persoană care a murit după ce s-a infectat a fost un pensionar în vârstă de 72 de ani. 

Avertizori de Integritate

Learn More →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *