Se împarte puterea în România! Partidele care vor forma Guvernul își aleg ministerele. Ultimele negocieri

Liderii partidelor care vor să formeze Guvernul au plecat la sediile politice pentru a lua un mandat de negociere de la colegi după ce au văzut care este situația economică a țării. Ulterior, luni după-amiază, se vor întâlni din nou pentru a negocia ministerele.

Cei de la PSD vor avea întâietate în alegerea portofoliilor, urmați de PNL, USR și UDMR.

Discuții cruciale pentru banii țării, la Guvern. Liderii PSD, PNL, USR și UDMR dezbat dezastrul din buget

Avertizori de Integritate

Learn More →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *