Tragedie în Italia: O româncă este suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, apoi s-a sinucis

O tragedie cutremurătoare a avut loc în orașul italian Torino, unde o româncă în vârstă de 40 de ani este suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, după care și-a luat propria viață.

Descoperirea a fost făcută duminică dimineață de fiica cea mare a femeii, în vârstă de 19 ani.

Tragedie în Italia

Potrivit informațiilor preliminare, tânăra s-a întors acasă în jurul orei 11:00 și și-a găsit sora, Isabella Cojocariu, inconștientă pe podeaua dormitorului. În aceeași cameră se afla și mama fetelor, Mihaela Belecciu, fără semne vitale.

Echipajele medicale sosite la fața locului au încercat minute în șir să o resusciteze pe adolescentă, însă eforturile au fost zadarnice, medicii fiind nevoiți să constate decesul acesteia. Tânăra de 19 ani, profund afectată de cele descoperite, a suferit un șoc puternic și a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale.

Primele date ale anchetei indică faptul că femeia și-ar fi ucis fiica prin strangulare, după care s-ar fi sinucis. Polițiștii criminaliști și procurorii din Torino au efectuat cercetări la fața locului și au început audierea rudelor și a vecinilor pentru a reconstitui circumstanțele tragediei.

Potrivit mărturiilor vecinilor, femeia se despărțise de soț în urmă cu câteva luni și locuia împreună cu cele două fiice în cartierul Parella, din vestul orașului Torino. Cei care o cunoșteau spun că era o persoană liniștită și respectuoasă, însă devenise tot mai tristă după separare. Fostul soț al femeii s-ar afla în prezent în România.

Anchetatorii încearcă acum să stabilească motivele care au dus la gestul extrem. În cadrul investigației vor fi efectuate expertize medico-legale și alte verificări pentru confirmarea cauzelor deceselor și clarificarea tuturor împrejurărilor în care s-a produs tragedia.

Avertizorii de Integritate

Learn More →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *