
Un agent al Brigăzii Rutiere din Capitală a fost transportat la spital, sâmbătă dimineață, cu răni la picioare, după ce a fost lovit de o mașină condusă de un tânăr beat și drogat.
Potrivit primelor informații, un autoturism condus de un tânăr care nu a oprit la semnalele polițiștilor a acroșat autospeciala poliției și l-a lovit în zona picioarelor pe agent. Ulterior, mașina și-a continuat deplasarea.
Polițiștii au pornit în urmărirea acesteia și au reușit oprirea ei.
Conducătorul vehiculului a fost testat cu aparatul alcooltest care a indicat o alcoolemie de 0,28 mg per litru. Tânărul consumase și cocaină.
