Trei tineri din Călărași prinși cu droguri în recipiente pentru ouă cu surprize: Jandarmii intră în acțiune

Trei tineri din Călărași au fost prinși în flagrant de către un echipaj de jandarmi în timp ce dețineau substanțe interzise.

Potrivit informațiilor furnizate de Jandarmeria Română, incidentul a avut loc duminică seară, în jurul orei 23:30, când jandarmii patrulau pe străzile orașului.

Droguri în recipiente pentru ouă cu surprize

Potrivit informațiilor furnizate de Jandarmeria Română, incidentul a avut loc duminică seară, în jurul orei 23:30, când jandarmii patrulau pe străzile orașului și au observat trei tineri care au manifestat un comportament agitat la vederea forțelor de ordine.

Jandarmii i-au legitimat pe cei trei tineri, cu vârste cuprinse între 22 și 26 de ani, iar în urma controlului efectuat asupra lor au descoperit mai multe bucăți de fragmente vegetale, suspectate a fi substanțe interzise. Surprinzător, substanțele erau ascunse în recipiente pentru ouă cu surprize, pe care cei în cauză le purtau pe mâneca bluzei sau în pantaloni.

Plicurile cu fragmente vegetale au fost ridicate de către jandarmi în vederea confiscării, iar cauza se află în prezent în anchetă la Brigada de Combatere a Criminalității Organizate. Tinerii au fost reținuți pentru audieri, iar autoritățile continuă să investigheze circumstanțele în care aceste substanțe au ajuns în posesia lor, relatează Realitatea PLUS.

Avertizori de Integritate

Learn More →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *