Autoritățile din Vaslui au descoperit al treilea cadavru legat de cuplul criminal din Pungești. Cei doi suspecți, un bărbat de 32 de ani și concubina lui de 27 de ani, au fost arestați acum două zile după ce au fost prinși în Brașov.
Aceștia sunt acuzați de moartea unui bărbat al cărui cadavru a fost ascuns într-un geamantan.
Al treilea cadavru găsit în cazul cuplului criminal
Cercetările au început în această dimineață după ce suspecții au mărturisit și o a doua crimă, cea a unei femei dispărute acum aproape un an. În urma investigațiilor, anchetatorii au descoperit o a treia victimă, o femeie din județul Bacău, la marginea unei păduri, la circa patru kilometri de Pungești.
Al doilea cadavru a fost găsit joi într-o pădure din apropierea comunei Gârceni, conform prim-procurorului Parchetului de pe lângă Tribunalul Vaslui.
Rămășițele aparțineau unei femei de 51 de ani, dispărută din august anul trecut. Aceste descoperiri vin la trei zile după găsirea cadavrului bărbatului ascuns în geamantan în aceeași localitate, potrivit surselor HotNews.ro.
Cei doi suspecți fugiseră din Pungești după ce au abandonat valiza cu trupul bărbatului. În timpul audierilor, bărbatul a declarat că a atacat victima pentru a-și apăra concubina de o presupusă tentativă de viol. Anchetatorii suspectează că în locuința celor doi aveau loc acte de prostituție și că victima din Bacău ar fi venit pentru a întreține relații sexuale contracost.
Un șofer a confirmat că victima i-ar fi mărturisit acest lucru în timpul călătoriei.
În timpul anchetei, cei doi suspecți au mărturisit și a doua crimă. Familia celei de-a doua victime reclamase dispariția femeii în august 2023, după ce aceasta nu s-a mai întors de la oficiul poștal.
Soțul victimei a declarat că femeia obișnuia să viziteze locuința celor doi concubini, unde era ademenită să întrețină relații sexuale cu diferiți bărbați, mai relatează HotNews.ro.
