Brad de Crăciun „ca după război” la ministerul lui Pîslaru: imagine jenantă pentru o instituție publică

Totuși, se pare că bradul pus în clădirea ministerului condus de rezistul Dragoș Pîslaru a avut și zile mai bune. Ar fi ajuns în această stare pentru că nimeni nu l-a udat și s-a uscat, iar crengile s-au lăsat la pământ.

Brazii uscați sunt un real pericol, fiindcă se aprind foarte ușor și ard ca o torță. Aceștia sunt în spatele multor incendii din perioada sărbătorilor de iarnă.

Situația este cu atât mai gravă cu cât bradul se află într-o instituție publică, frecventată zilnic de angajați și cetățeni, unde normele de siguranță ar trebui respectate cu strictețe, nu ignorate. 

Avertizori de Integritate

Learn More →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *